Půjčka pro ženy na MD - mateřské dovolené
Půjčky pro ženy na mateřské jsou rychlé a dostupné

Jakých chyb se dopouštíme při žádosti o půjčku?

Půjčky jsou běžnou součástí našich životů. Při výběru půjčky a její žádosti se ale dopouštíme řady chyb. Podepíšeme nevýhodné smlouvy nebo půjčku vůbec nezískáme. Podívejme se, jaké děláme nejčastější chyby – díky nám se jich vyvarujete!

Chyba č. 1 – Nesrovnáváte jednotlivé úvěry

Každý poskytovatel půjček má jiné podmínky, úrokovou sazbu a roční procentní sazbu nákladů. Společnosti často vyhlašují různé akce, například první půjčka zdarma nebo další půjčky za nižší úrokovou sazbu. Než si sjednáte půjčku u některé ze společností, srovnejte jednotlivé úroky, poplatky za vyřízení a výši RPSN. Využít můžete různé online srovnávače.

Chyba č. 2 – Neodhadnete své finanční možnosti

Úvěrové společnosti sice zkoumají vaši bonitu, ale sami byste si měli odpovědět na to, zda zvládnete své závazky splácet. Pokud tak neučiníte a nespočítáte si, jak půjčka ovlivní váš rozpočet, vystavujete se riziku nesplácení. S tím jdou ruku v ruce různé zpoplatněné upomínky, sankce a případně až exekuce majetku.

Chyba č. 3 – Nečtete důkladně smlouvu o půjčce

Obchodní podmínky ve smlouvách jsou dlouhé a nudné a nikoho je nebaví číst. A to je chyba. Než podepíšete jakoukoliv smlouvu o půjčce, přečtěte si, za jakých podmínek si ji sjednáváte, zda můžete provést mimořádné splátky a jestli je možné půjčku splatit předčasně. Všímejte si různých ujednání i poznámek pod čarou.

Chyba č. 4 – Nezajímáte se o RPSN

Nenechejte se zlákat nízkou úrokovou sazbou, která nemá příliš velkou vypovídací hodnotu. Soustřeďte se především na roční procentní sazbu nákladů (RPSN), která uvádí, kolik celkem zaplatíte za vypůjčenou částku. Do této sazby se promítá nejen úroková sazba, ale i různé poplatky za sjednání a vedení úvěrového účtu.

Chyba č. 5 – Věříte reklamě

Slibují vám úvěrové společnosti v reklamě nejvýhodnější podmínky na trhu? Nenechte se tím oklamat a nevěřte všemu, co slyšíte a vidíte. Na první pohled výhodná půjčka může mít řadu skrytých poplatků, sankce za předčasné splacení nebo vysokou roční procentní sazbu nákladů.

Chyba č. 6 – Podali jste několik žádostí o půjčku

Možná patříte mezi nerozhodné lidi, kteří si nemohou vybrat jednu půjčku a zašlou žádost hned několika poskytovatelům. To je ale nerozumné. Všechny žádosti o půjčku se evidují v registru dlužníků a rázem se stáváte předluženým žadatelem. Zároveň tím snižujete svou schopnost splácet závazky.

Chyba č. 7 – Žádáte o víc, než potřebujete

Držte se pravidla, že vždy si půjčte jen tolik, kolik skutečně potřebujete. Některé banky a nebankovní společnosti vám nabídnou půjčku až do maximální možné částky, což může být lákavé, ale nebezpečné. Nepůjčujte si více, než musíte. Čím máte vyšší dluh, tím zaplatíte vyšší částky a tím ohrožujete svůj domácí rozpočet.


Jak si správně vybrat půjčku?

Jak tedy na to? Odpověď na tuto otázku najdete v článku Deset rad, jak si správně vybrat půjčku.



Rady a zprávy:

Jak se (ne)dostat do registrů dlužníkůCo byste měli vědět o kreditní kartěJakých chyb se dopouštíme při žádosti o půjčku?10 minimalistických pravidel, která změní váš životJak je to s nárokem na příspěvek na bydleníPůjčky a úvěry - rady, doporučeníCo se změnilo díky zákonu o půjčkách?Pravidla půjček na směnku podle nového zákona

Druhy půjček:

Půjčky od nebankovních firem i pro problémovou klienteluPůjčka 3000 do výplatyPůjčka 10 000 Kč - onlineRychlé půjčky od soukromých osobPůjčka bez doložení příjmuPůjčka bez doložení příjmu ihnedPůjčka bez doložení příjmu a registruSMS půjčka bez nahlížení do registruPůjčky bez poplatku předemKonsolidace půjček bez registruCreditOn půjčkaFér půjčka má nízký úrokPůjčka Cetelem - podrobné info

© 2024 Půjčka-pro-ženy-na-mateřské.cz - Všechna práva vyhrazena.

Provozovatel tohoto webu neposkytuje ani nezprostředkuje spotřebitelské úvěry podle zák. č. 257/2016 Sb. Pouze přináší informace o dostupných možnostech.